Sokak direğinden evime telefon hattı çekme

sefa DSO

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ben şu anda 16 Mb kullanmak zorunda olan biriyim. Bbunun sebebi alt yapımızın eski olmasından kaynaklanıyor. Benim bir planım var oda şu;

Fiber kutusu evimin 200 metre ilerisinde. Bizim mahallede telefon hatları kırsal kesim olduğu için yeşil ağaç direklerle ulaşımı sağlanıyor. Planım 200 metre kaliteli telefon kablosu almak ve evime kadar kabloları çekmek. Çektikten sonra TürkNet'e başvurup bunu bağlattırmak. Plan bu ama kafamda soru işaretleri var.

1- 200 metre telefon kabloları uzunluktan dolayı hızı düşürür mü? Ping artar mı?
2- Kablo çektikten sonra port verip bağlantıyı yaparlar mı?
3- Benim bildiğim telefon kablosu standart çelik kablo, Fiber çekeceğim için farklı bir şey almam lazım mı?
4- Evimiz 2 katlı ve alt kata hat yok onun üzerine gösterip alabilir miyim?

Sizce bir sorun çıkar mı? Ayrıca bunu bakım için gezen ekiplere direkt soracağım. Kabloyu şu fotoğrafta gösterdiğim yerden çekeceğim. (bu fotoğraf örnektir) Çekeceğim kutu bu. Fiber alır mıyım buradan acaba?

images (2).jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu fiber kutusu değil hocam maalesef.

Güzel kardeşim bu kutu fiber kutusu değil malesef. Bakır telefon kablosu kutusu ve bu kutudan direkt evine kablo çekemezsin. Kablo konusuna gelice çok düşük kayıpla bir data transferi için 100 metreye kadar cat5 veya cat6 100 metreden sonra cat7 kablo çok az kayıpla data akışı sağlar. Pingin garantisi yok tabiki de.

Hocam dedikleriniz çorbaya dönmüş. 200 metre fiber çekeceğim derken? Bu kutu standart telefon hatları bulunan bir hat. Bu hattan evine modeme kadar CAT 5 kablo çekebilirsin. Bu ucunu da Türk TELEKOM gelip bağlar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı