Format atılan sistemde 80 GB kullanılıyor

lVoLBieXl

Hectopat
Daha fazla  
Bugün PC'ye format attım ancak disk boşta iken 465 GB idi. Ve ben sadece güncellemeler falan yaptım. 421 GB'ta düştü bunun sebebi nedir acaba? Hiçbir şey indirmedim sadece Chrome indirdim ve sürücüleri indirdim.

1642195575434.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bugün PC'ye format attım ancak disk boşta iken 465 GB idi. Ve ben sadece güncellemeler falan yaptım. 421 GB'ta düştü bunun sebebi nedir acaba? Hiçbir şey indirmedim sadece Chrome indirdim ve sürücüleri indirdim.

Eki Görüntüle 1269802

Eski sistemin windows.Old dosyası duruyor olabilir.

Ayarlar >sistem > depolama > geçici dosyalar > bütün tikleri işaretleyip silin, merak etmeyin Windows kendisi için önemli olan dosyaları tutmaya devam edecek. Bu yöntem önceki güncelleştirmeleri bilgisayarınızdan kaldıracaktır.

44 GB kullanıyor, gayet normal. Zaten Windows'un ham hali 24-25 GB, sürücülerle birlikte 28 GB olsa bir de Windows güncellemesinden sonra arta kalan Windows.old dosyası 12 GB olsa normal oluyor. Ayarlardan depolama kısmına gelip geçici dosyalara basın orada eski Windows güncellemeleri gibi bir seçenek vardır kaç GB olduğuna bakın, sonra silersiniz.

Zaten diskiniz 465GB.
Windows da ortalama harcanan değer kadar kullanıyor zaten.
Ben bir terslik göremiyorum. Her şey gayet normal.

Yani ya siz soruyu yanlış sordunuz, ya da ben yanlış anladım.
Windows'u hesap etmediğinizi düşünerekten böyle bir cevap yazdım.

Hocam şimdi SSD 500 GB bu 465 GB tın 35 GB'si nerede? Ben onu Windows kullanıyor diye biliyordum. Eğer onu Windows kullanıyorsa diğer 40 GB'ta ne oldu?
44 GB kullanıyor, gayet normal. Zaten Windows'un ham hali 24-25 GB, sürücülerle birlikte 28 GB olsa bir de Windows güncellemesinden sonra arta kalan Windows.old dosyası 12 GB olsa normal oluyor. Ayarlardan depolama kısmına gelip geçici dosyalara basın orada eski Windows güncellemeleri gibi bir seçenek vardır kaç GB olduğuna bakın, sonra silersiniz.

Hocam normalde şimdi bu kullanılan 44 GB ın içinde Windows var mı?

Var hocam.

500 GB SSD'nin 465 GB gözükmesinin sebebi üreticilerin 1GB'yi 1000 byte olarak hesaplaması, Windows 1 GB'yi 1024 byte olarak görür, bu yüzden 500 GB SSD 465 GB olarak gözüküyor.

Tamamdır hocam şimdi anladım. Ben onu bilmiyordum o yüzden içime bir şüphe düştü çok teşekkür ederim.

Geri
Yukarı