Bilgisayarın açılış süresini kısaltmak mümkün mü?

ahmttkrtt

Centipat
Arkadaşlar bilgisayarın anakartı ASUS TUF B450M PLUS GAMING. Windows sitesinden Windows 10 indirip kurdum. Bilgisayarda M.2 SSD var fakat açılış süresi 30 sn ile 1 dk arasında değişiyor ve açılışta sürekli olarak bu ekran gelip 3-5 sn kalıyor, sebebi nedir? Bu süreyi kısaltmak mümkün mü?

IMG_20200418_190537.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Görev Yöneticisinden Başlangıç sekmesine girin oradan ağır gelen veya işinize yaramayan uygulamaları deaktif edin.
Bu sadece şifreyi girdikten sonra ki kısım için geçerli bir ayar. Eğer sorumuza gelecek olursak evet mümkün. İlk olarak SSD 'de kurlu değilse Windows ya da SSD yoksa bunu halletmen lazım. 2. olarak fastboot'u açabilirsin BIOS'tan, böylece bir nebze hızlı açılacaktır. Dilersen ultra fast bootu da açabilirsin ama bu ayarı açarsan bir daha BIOS'a girmen baya bir zor olacak.

Arkadaşlar bilgisayarın anakartı ASUS TUF B450M PLUS GAMING. Windows sitesinden Windows 10 indirip kurdum. Bilgisayarda M.2 SSD var fakat açılış süresi 30 sn ile 1 dk arasında değişiyor ve açılışta sürekli olarak bu ekran gelip 3-5 sn kalıyor, sebebi nedir? Bu süreyi kısaltmak mümkün mü?

Eki Görüntüle 539994
Şimdi daha düzgün okudum ve şunu söyleyeyim cidden uzun bir süre. Fast boot'u açman işini görecektir.

Masaüstündeki kısayolları bir klasörde topla.

Hiç program yok.
Bu sadece şifreyi girdikten sonra ki kısım için geçerli bir ayar. Eğer sorumuza gelecek olursak evet mümkün. İlk olarak SSD 'de kurlu değilse Windows ya da SSD yoksa bunu halletmen lazım. 2. olarak fastboot'u açabilirsin BIOS'tan, böylece bir nebze hızlı açılacaktır. Dilersen ultra fast bootu da açabilirsin ama bu ayarı açarsan bir daha BIOS'a girmen baya bir zor olacak.
Yalnızca SSD var yani oraya kurulu. Fastboot açık.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı