cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

RAM, RAM Plus nedir?

(Topic created on: 12-23-2023 04:58 PM)
1031 Views
Ceco_A34
Active Level 3
Options
Galaxy A
Merhaba arkadaşlar öncelikle RAM nedir? Bunu tanımlayabilir misiniz? RAM'i temizliyorum, 1 dakika sonra tekrardan 1 GB temizleme geliyor. Bu normal mi? Bunun haricinde RAM Plus nedir açmalı mıyım?

image

2 Solutions

Accepted Solutions
Solution
CanerS21Fe
Expert Level 5
Galaxy A
Eğerki ram yetmiyorsa 1 gb falan kalıyorsa açın yada çok uygulama kullanıyorsanız arka planda açın. Ama onun dışında gerek yok açmaya depolamadan götürüyor zaten gerçek ram gibi olmuyor

View solution in context

Solution
DENỊZ
Expert Level 5
Galaxy A
Merhaba Kardeşim, Aslında Ram plus'ın üstünde yazan kısmı okursan anlayabilirsin.(Sanal Ram aslinda tam ismi.) Açmak sana kalmış. Bende açık değil. Ve gereği olmadığını düşünüyorum arka planda 20 tane uygulama açıkl olsa ancak açık olduğunda işe yarar bir kısım. One Ui core ve diğer düşük modeller için daha çok işe yarayan bir özellik.( Düşük Ram'li cihazlar.) Tabi onlarda da her zaman işe yaramıyor. Diğer dediğiniz şey ise arka planda yiyen uygulamalardan dolayı siz yine Pil tüketimine bakın uygulamalardan. Normaldir o kadarı. Ne kadar Ram Boş cihazınızda.

View solution in context

13 Comments
Solution
CanerS21Fe
Expert Level 5
Galaxy A
Eğerki ram yetmiyorsa 1 gb falan kalıyorsa açın yada çok uygulama kullanıyorsanız arka planda açın. Ama onun dışında gerek yok açmaya depolamadan götürüyor zaten gerçek ram gibi olmuyor
A145F
Active Level 6
Galaxy A
8GB Ram🗿
ozgur_s21fe
Active Level 9
Galaxy A
Raminiz 6gb ve altıysa açabilirsiniz yoksa gereksiz
enineboyuna06
Active Level 9
Galaxy A
Poco da bile bellek uzantısı diye bu özelliğin aynısı var normalde kasıyordu kapatınca yağ gibi akmaya başladı 6gb var üstelik yani ben 4gb ve altı diyorum
Solution
DENỊZ
Expert Level 5
Galaxy A
Merhaba Kardeşim, Aslında Ram plus'ın üstünde yazan kısmı okursan anlayabilirsin.(Sanal Ram aslinda tam ismi.) Açmak sana kalmış. Bende açık değil. Ve gereği olmadığını düşünüyorum arka planda 20 tane uygulama açıkl olsa ancak açık olduğunda işe yarar bir kısım. One Ui core ve diğer düşük modeller için daha çok işe yarayan bir özellik.( Düşük Ram'li cihazlar.) Tabi onlarda da her zaman işe yaramıyor. Diğer dediğiniz şey ise arka planda yiyen uygulamalardan dolayı siz yine Pil tüketimine bakın uygulamalardan. Normaldir o kadarı. Ne kadar Ram Boş cihazınızda.
Ceco_A34
Active Level 3
Galaxy A
Böyle1703340261416.jpg
CanerS21Fe
Expert Level 5
Galaxy A
Yeterli o ram açma sen
DENỊZ
Expert Level 5
Galaxy A
One Ui 6 almanıza rağmen gayet yeterli Ram oranınız. Gördüğünüz uygulamalardan var orada birde alt kısımda, hafıza kullanan uygulamalar kısmına basın orda fazla bellek kullananlar var inceleyin orayı. Ram plus'ı anladınız değilmi.
Ceco_A34
Active Level 3
Galaxy A
Evet anladım, güzel açıklamışsınız. Teşekkürler.